przejdź do treści

28 listopada, Warszawa | Mazowiecka Akademia Dziedzictwa - kolejny wykład: "Klasycyzm 'stanisławowski' i 'kongresowy'. Odmieniony pejzaż Mazowsza"

grafika reklamowa mazowieckiej akademii dziedzictwaKlasycyzm „stanisławowski” i „kongresowy”. Odmieniony pejzaż Mazowsza.
Wykładowca: prof. Andrzej Pieńkos

28 listopada 2017 r. (Wt) 10:00 | dostępny na żywo w internecie

Link do bezpośredniej transmisji z wykładu zamieścimy w tym miejscu, na naszej stronie głównej, na profilu facebook oraz kanale You Tube. Zapraszamy do komputerów i urządzeń mobilnych!

Mazowiecka Akademia Dziedzictwa jest nowatorskim programem badawczym i popularyzatorskim, poświęconym Mazowszu jako odrębnemu i słabo jeszcze rozpoznanemu regionowi kulturowemu i artystycznemu. Dzięki tematycznym wykładom i wycieczkom do wybranych, najciekawszych zabytków i miejsc związanych z wybitnymi artystami i ludźmi kultury uczestnicy zapoznają się z najnowszym stanem wiedzy na dany temat. Poznają też europejskie i regionalne związki tych zjawisk. Uwaga wykładowców skupi się również na omówieniu kontekstów ekonomicznych, historycznych i społecznych, ze wskazaniem podobnych zjawisk za granicą. Mazowsze, pozostające wciąż w cieniu Warszawy, czeka i zasługuje na odkrycie i docenienie.

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl